У зимовий час для дітей всіх вікових груп є безліч забав з активними іграми, катанням на санках або лижах. Закономірно, що тіло при такій активності розігрівається, і мороз, навіть найлютіший, практично не відчувається. Зате зимові холоди можуть нагадати про себе пізніше - коли раптово починається нежить, кашель та інші ознаки застуди.


Заборонити зимовий активний відпочинок малюкам просто неможливо, а ось запобігти небажаним наслідкам батькам цілком під силу. Якщо ще років двадцять тому вони робили такі спроби, одягаючи на дитину кілька шарів теплого одягу, то зараз все набагато простіше - досить придбати комплект якісного термобілизни. А щоб домогтися ще більшої його ефективності, було б корисно знати, як правильно носити термобілизну дітям в різному віці.

 

 


Як правильно підібрати комплект


Тут саме час згадати про те, для чого потрібно термобілизну. Було б помилкою вважати, що воно зігріває тіло і на цьому його функції обмежені - адже саме так часто вважають деякі батьки.


Насправді ж такі елементи одягу мають дві функціональні цілі:

 

  •  Чи утримують тепло біля тіла;
  • Відводять вологу і піт від шкіри.


За рахунок нормальної циркуляції сухого повітря тіло не відчуває холоду. Спеціальна технологія плетіння трикотажних волокон і властивості матеріалів забезпечують стабільну температуру навіть при підвищеній активності дитини. А за рахунок відсутності вологи охолоджена тканина не прилягає до шкіри і не створює критичного перепаду температури.


Виходячи з цих показників, вже можна визначити, як носити термобілизну для малюків і як правильно укомплектувати зимовий дитячий гардероб.


Що потрібно для дитини щоб вона не замерзала


Одягати дітей слід виходячи з того, наскільки активні вони будуть під час прогулянки. Всі різновиди термобілизни діляться на дві категорії. І обидві вони використовуються в залежності від фізичної активності:

 

1. Теплозберігаючі комплекти - вони зазвичай виготовлені з натуральних тканин, здатних утримувати тепло і забезпечувати активну циркуляцію повітря. Але такі волокна мають низьку вологовідштовхувальною здатністю. Тому вибирати елементи термобілизни з такими властивостями краще для дітей у віці до півтора років. Також воно підійде і дітям старшого віку. Але тільки в тому випадку, коли дитина просто відправляється на прогулянку в парк з батьками, на заміський пікнік і не братиме участі в активних іграх. Інакше накопичена волога біля тіла неминуче призведе до застуди.


2. Вологовідштовхувальний термобілизна - цей варіант вже більше підходить для гіперактивних дітей, нездатних знаходитися в спокійному стані довше декількох хвилин. Воно підійде для дитини старше 2-3 років. Воно також відмінно підходить для дітей, які займаються в спортивних секціях.

 

Матеріалами для білизни в першому випадку зазвичай служать шерсть, бавовна, фліс, льон. Другий варіант білизни виробляється з синтетичних волокон - поліестеру, поліаміду, мікрофібри.


Комплекти термобілизни дитячого - як носити правильно


І тепер - про головне. Перше в тому, як носити дитячу термобілизну - це вибір фасону і крою. Всі елементи повинні бути придатними по фігурі, але не повинні щільно прилягати до тіла. У той же час не можна допускати, щоб елементи одягу з термобілизни були занадто просторими - інакше вони просто не будуть проявляти свої теплозберігаючі та влагоотводящие властивості.


При невеликих температурах можна обмежитися двошарової одягом, а саме - комплект нижньої термобілизни (труси і футболка), поверх якого - куртка і штани або комбінезон.


При низьких температурах під куртку можна одягнути светр або кофту.


Якщо дитина буде грати в активні ігри, то досить одягнути тільки нижню термобілизна з влагоотводящие властивостями. При спокійному проведення часу на вулиці в морози слід вибирати теплозберігаюче термобілизна.


Комбіновані комплекти підійдуть непосидам, яких не лякають сильні морози, і вони стовідсотково будуть носитися на лижах, ковзанах, грати в сніжки.


І ще одне правило для носіння термобілизни дітьми - ті комплекти, які використовуються для вуличних забав по приходу додому необхідно замінити на домашнє білизна.