Сьогодні ми розглянемо аргонно-дугові зварювання. Дане обладнання в наш час знаходить своє застосування практично у сферах діяльності, починаючи від промислової, закінчуючи побутовою сферою використання в домашньому господарстві. Принцип роботи даного обладнання грунтується на комбінації електричної і газового зварювання. Дана зварювання, включає в себе сучасну технологію, яка дозволяє зварювати металеві, а в деяких випадках і частини неметалічних конструкцій. Дана технологія в цій техніці, знайшла найбільш широку сферу застосування при зварюванні алюмінію, а також інших кольорових металів, які вимагають максимальної точності в процесі зварювання, а в свою чергу застосування аргону, який є інертним газом з низькою токопроводімость, дозволяє захистити зварений шов від попадання кисню, що дозволяє домогтися максимального захисного шару в місці зварювання в процесі роботи. Адже як відомо кисень не тільки не тільки окисляє метали, але також потрапляючи на місце шва, він призводить до утворення бульбашок, за рахунок місце зварювання ставати грубим і не міцним, що з часом призводить до переломом деталі саме в місці зварювання, якщо використовувати стандартну електродугову зварювання без газу.

 

Розглянемо з яких елементів складається аргонно-дугове зварювання. Головним робочим елементом даного пристрою прийнято вважати електрод, який виконаний з тугоплавкого вольфраму. Електрод в свою чергу обрамляється за допомогою сопла з кераміки, крізь який і проходить захисний газ аргон в процесі зварювання.

Аргонодуговая зварювання GYS TIG 168 DC HF, ACC. SR17DB-4M

 

Також можна відзначити такі конструктивні особливості в аргонно-дугового зварювання, а саме те, що в процесі роботи, зварювальний дуга горить між зварюваних виробом і вольфрамовим електродом, який служить для збудження і підтримки температури горіння, за рахунок чого температура дуги на кінчику електрода, досягає температури близько 3000 градусів, що в свою чергу в 2 рази вище ніж в основної групи зварювальних матеріалів. Тому вольфрам, на відміну від інших електродних матеріалів, під час зварювання НЕ плавиться, а також не приймає участі у формуванні шва. Тут в процесі зварювання, якщо є великий зазор між зварюються деталями, вводять зварювальну ванну, за допомогою розплавлення присадочного прутка.

 

Аргонодуговая зварювання ТИТАН ПІАС200 + ДС

 

Також важливою деталлю в конструкції аргонно-дугового зварювання є осцилятор. Дана деталь забезпечує полегшення підпалу дуги в середовищі аргону без безпосереднього контакту електрода зі зварюються виробом. У свою чергу запас потужності осциляторів гарантує впевнений підпал дуги навіть при дуже великих зазорах між торцем електрода і зварюються деталями.

Апарат аргонодугового зварювання інверторного типу Техас ТА-00-033

 

На закінчення можна підсумувати, вибираючи аргонно-дугове зварювання, треба визначитися наскільки часто буде використовуватися дане обладнання, що допоможе у виборі в придбанні професійного апарату або можна зупинитися на техніці побутового класу, що істотно може вплинути на вартість, також необхідно врахувати габарити, функціональність і бренд країни виробника, наявність сервісного центру. Якщо ж у вас виникають питання, або ви не впевнені у своєму виборі, завжди можна звернутися до консультанта магазину, який допоможе зробити правильний відповідно до ваших потреб.