Кутова шліфувальна машина «болгарка» - це один з найбільш затребуваних будівельних інструментів. Вона служить для різання, шліфування, полірування і зачистки різних матеріалів: металу, граніту, бетону, мармуру і т.д. Іншими словами болгарка здатна розрізати практично будь-який матеріал незалежно від його міцності. Однак сучасний ринок пропонує величезний асортимент такого електроінструменту. Тому важливо розібрати питання: як вибрати болгарку для будинку або роботи?

Болгарка (Кутова шліфмашина) Bosch GWS 18-125 V-LI

 

Основні види

 

Як і будь-який інший інструмент, кутові шліфувальні машини діляться на побутові і професійні. Тому при виборі слід заздалегідь визначити, для яких видів робіт ви купуєте апарат. Нижче перераховані три типи болгарок.

Болгарка (Кутова шліфмашина) Kawasaki K-AG 1100

 

Легкі з діаметром диска 115 і 125 мм, вагою до 3 кг. Потужність двигуна від 750 Вт і вище. В основному ця болгарка призначена для виконання дрібних робіт, вона дуже зручна і добре лежить в руці. З нею легко працювати в важкодоступних місцях.

Болгарка (Кутова шліфмашина) MAKITA GA5030

Середні з діаметром диска 150 і 180 мм, вагою до 5 кг. Потужність двигуна від 1010Вт і вище. Таку болгарку можна застосовувати як в побуті, так і для професійної будівництва.

Болгарка (Кутова шліфмашина) MAKITA GA9020

 

Важкі з діаметром диска 230 мм, вагою від 5 кг. Споживана потужність від 2000Вт. Цей апарат призначений для виконання об'ємних робіт, наприклад на виробництві, де необхідна висока продуктивність інструменту. Як правило, це моделі професійного класу.

 

Визначивши свої потреби, ви швидко вирішите, якого класу потрібен інструмент.

 

Технічні характеристики

 

Вибір кутової шліфувальної машини не обмежується визначенням її класу. Також необхідно звернути увагу на деякі технічні характеристики.

 

Потужність - це основний параметр даного інструменту. Вона варіюється в діапазоні від 500 до 2600 Вт. Потужність впливає на витривалість апарату і види робіт, які він подужає.

Швидкість обертання шпинделя. У більшості болгарок передбачена функція регулювання швидкості обертання шпинделя. Це особливо корисно при різанні плитки, пластика, полірування мармуру. Шліфувати поверхні найкраще при середніх оборотах.

Система плавного пуску. Вона дозволяє уникнути механічних ривків при запуску, що значно зменшує знос деталей, допомагає уникати пікових навантажень електромережі і знижується ризик отримання травми.

 

Керуючись цими порадами, ви зможете зробити правильний вибір. Крім того, консультанти нашої компанії із задоволенням поділяться з вами професійним думкою!