Настання холодів змушує нас в короткі терміни і з високою ефективністю вирішувати опалювальний питання не тільки в будинках або квартирах, а також на будмайданчиках, гаражах, ангарах і в інших різних нежитлових приміщеннях. У виконанні завдання у швидкому та якісному обігріві нежитлового приміщення нам цілком може підійти дизельна теплова гармата, яка приваблива своєю ціною, мобільністю, а також має високий ступінь ефективності обігріву.

 

Далі розглянемо конструктивні особливості даного обладнання, принцип робота, основні сфери застосування та критерії вибору при покупці.

 

Основне призначення даного обладнання, швидкий обігрів приміщення з великою площею за короткий проміжок часу. Працюють вони дизельному паливі, в процесі згоряння якого, виділяється теплова енергія, яка поширюється потік повітря, що забезпечується вбудованим вентилятором високої потужності.

 

Дизельна теплова гармата

 

Дизельні гармати в конструкції мають електродвигун з вентилятором, паливний насос з очищує фільтром, камеру згоряння, свічку напруження, форсунку і паливний бак. Також опціонально для автономної роботи, обладнання може комплектуватися таймером або термостатом. Залежно від механізму роботи, дизельні гармати поділяються на два основних типи, прямого і непрямого нагріву.

 

Дизельна гармата Ballu BHDP-10

 

Гармати прямого нагріву, в своїй складовій не мають димоходу, а також мають досить нескладною конструкцією. З цього випливає ряд переваг, такі як невисока вартість, компактність і простота в експлуатації, в поєднанні з високим ступенем надійності. Займання відбувається за рахунок свічки запалювання, або електричного розрядника, в залежності від конструктивної особливості. Принцип роботи даного обладнання наступний; дизельне паливо з бака, за допомогою насоса закачується в паливний фільтр, після чого надходить на форсунку, яка здійснює уприскування палива в камеру згоряння, після чого паливо запалюється за допомогою свічки запалювання, а захисна сітка, встановлена ​​на виході камери згоряння, утримує вогонь, що не даючи йому покинути камеру згоряння. А вентилятор наявний в конструкції обладнання здійснює циркуляцію холодного повітря через камеру згоряння, після чого на виході з'являється досить потужний потік гарячого повітря. Недоліком даного пристрою дизельної гармати прямого нагріву є те, що нагріта струмінь гарячого повітря потрапляє в приміщення, яке необхідно прогріти. З цього випливає, що застосування даного обладнання можливе лише на відкритих будмайданчиках, або в нежитлових приміщеннях з високим ступенем вентиляції, також вони знаходять широке застосування при сушінні фасадів будівель, штукатурних роботах, або для сушіння бетонної стяжки. З позитивних моментів можна назвати високий коефіцієнт корисної дії даного пристрою, і температура на виході може досягати 400 ° С.

 

Дизельна гармата MASTER BV 110 E

 

Наступним видом буде гармата непрямого, або як її ще можуть називати, непрямого нагріву в своїй конструкції вона має закриту камеру згорання, а також димар. Принцип роботи має схожість з попереднім типом гармат. У ній за рахунок насоса, паливо подається через фільтр на форсунку, яка розпорошуючи подає пальне в камеру згоряння, де воно запалюється, після чого за допомогою вентилятора частина повітря нагнітається в камеру згоряння, а інша частина потоку рухається між кожухом і камерою згоряння гармати, за рахунок чого і відбувається нагрів. У свою чергу продукти згоряння палива виходять з камери згоряння через димохід назовні. З мінусів даного типу агрегатів можна назвати більш високу вартість, а також більш низький ККД близько 60%, в порівнянні з попереднім, в якому він досягає 100%. А ось позитивні моменти полягають в тому, що їх можна вільно використовувати в приміщеннях де знаходяться люди, без необхідності частого провітрювання. Тому даний тип обладнання знайшов свою сферу застосування на тваринницьких фермах, при обігріві виставкових павільйонів, а також на виробничих об'єктах.

 

Дизельна теплова гармата Grunfeld DFAH-20

 

На закінчення розповімо про переваги дизельних гармат, для закріплення всього вищеописаного матеріалу. Головними плюсами виступає простота в експлуатації, тому для даного апарату досить лише заправити його, направити в потрібному напрямку, підключити до побутової мережі 220 вольт і натиснути кнопку включення; зручність в транспортуванні, тому обладнання володіє не дуже великими розмірами, за винятком потужних версій; безпеку, так як дані пристрої забезпечуються датчиками і терморегуляторами, які не дадуть пристрою випадково перегрітися, а також при нагріванні до заданої температури, пристрій припиняє роботу. З мінусів можна лише наголосити на необхідності використання електроживлення для двигуна вентилятора, контроль рівня палива в процесі роботи, більш висока ціна в порівнянні з газовими гарматами.