У ручну досить важко якісно затягнути, а частіше розкрутити болти і гайки, особливо якщо вони заіржавіли через те що знаходилися в місцях з великою кількістю вологи. Для цієї мети в різних ремонтних майстерень, в тому числі, де проводиться шиномонтаж, а також в складальних цехах і на заводах, використовуються різні гайковерти. Вони полегшують працю, якісно справляються з важкими завданнями, а також економлять час. Сучасні гайковерти, на відміну від тих, що випускалися спочатку, набагато могутніше і легше по вазі.

 

Гайковерти

 

Типи гайковертов.


За принципом роботи гайковерти можна розділити на кілька типів.

 

Електричний гайковерт.

 

Електричний гайковерт Milwaukee ІPWE 520RQ

 

Це найбільш поширений вид гайковертов, оскільки можливість підключитися до електромережі є практично скрізь. Однак через іскристого елемента їм не можна користуватися в місцях, де поблизу знаходяться вибухонебезпечні речовини.

 

Акумуляторний гайковерт.

 

Акумуляторний гайковерт Metabo SSW 18 LTX 600 (5.2 Ah)

 

Цей вид гайковертов менш потужний, але універсальний і може застосовуватися в важкодоступних місцях.

 

Гідравлічний гайковерт.

Гідравлічний гайковерт

Такий вид гайковертов працює за рахунок гідравліки і більше використовується в обмежених просторах для роботи з потужною сільгосптехнікою, вантажним транспортом і потужними металевими конструкціями.

 

Пневматичний гайковерт.

 

Пневматичний гайковерт Suntech SM-43-231HRG

 

Він найбільш потужний і використовується на виробництві. У нього найбільше переваг. Він легший і при цьому більш потужний. З ним можна працювати в різних місцях. Термін його служби набагато більше, ніж у інших гайковертов. Для його роботи використовуються звичайні компресори, що виробляють стиснене повітря. При виборі пневматичного гайковерта, зверніть увагу на следующе важливі деталі.

 

Витрата повітря.

 

Цей параметр зазвичай вказується в паспорті до Гайковерти. Його необхідно враховувати, тому що якщо придбати компресор слабкіше зазначеної потужності гайковерта, то швидкість обертання буде недостатнім для правильної його роботи.

 

Робочий тиск.

 

Зазвичай робочий тиск становить в середньому 6 атмосфер, проте є гайковерти, які працюють з тиском в 8-10 атмосфер. Для пневматичного гайковерта підійдуть два види компресорів: поршневі і гвинтові. Якщо режим роботи постійний (наприклад, на виробництві), то краще придбати гвинтовий компресор.

 

На обладнання компресора рекомендується встановити додатковий повітряний фільтр і лубрикатор. Ці важливі деталі зроблять роботу комфортною, а також продовжать термін служби обладнання.

 

На що варто звернути увагу при виборі?


Перед придбанням гайковерта, необхідно подумати про те, для яких цілей необхідний цей вид інструменту, а також де він буде використовуватися. Розглянемо ряд факторів, які є найбільш значущими при виборі.

 

Вага.

 

Зараз є апарати, які важать трохи більше одного кілограма, а є і більш важкі моделі. Від ваги залежить зручність в поводженні з інструментом і тривалість роботи їм за один підхід.

 

Швидкість обертання.

 

Для дрібного кріплення (гайки, болтові, анкерні з'єднання), досить показника 100 Нм (Ньютон на метр). Для прикладу, болти коліс легкових автомобілів вимагають показників від 70-140 Нм, а вантажні до 700 Нм. Однак на великих виробництвах ці показники можуть доходити до 5 000 Нм. Багато хто вважає, що потужність затяжки потрібна для закручування, однак на практиці вона більш необхідна для відкручування гайок або болтів, оскільки вони можуть сильно пріржаветь до механізму і вимагати застосування набагато більших зусиль. Показник потужності повинен враховуватися в залежності від того, з чим доводиться працювати, адже якщо швидкість і сила обертання буде слабкою, ми не зможемо розкрутити або якісно закриття механізм. Якщо ж гайковерт буде надто потужним, можна зірвати різьбу і зіпсувати виріб.

 

Діаметр болта.

 

Найбільш поширеними і ходовими розмірами є діаметри ½ дюйма (використовується для роботи з кріпленням від 8-46 мм.), ¾ дюйма (впораються з гайками і болтами діаметром від 17-90 мм.), 3/8, 1 дюйм (підійдуть для роботи з гайками і болтами діаметром від 17-90 мм).

 

Наявність реверсу.

 

Здатність змінювати сторону обертання передбачена практично на всіх гайковерти, оскільки доводиться, як затискати, так і відкручувати гайки і болти.

 

Наявність ударного механізму.

 

Існують кілька систем ударних механізмів, призначених для різних цілей.

 

PIN CLUTCH.

Ця система призначена для більш м'якої роботи, наприклад на складальних виробництвах, де не потрібна велика сила удару.

 

TWIN HUMMER.

Ця система має подвійний молоток і велику силу потужності, особливо при початку роботи. Вона особливо популярна в майстернях, де виробляють шиномонтаж, тому що може впоратися з дуже застаревшим і іржавим кріпленням.

 

ROCKIN DOG.

Це система з середніми параметрами і досить сильним ударним механізмом.

 

Матеріал корпусу інструменту.

 

Від того, який матеріал використовується в корпусі інструменту, залежить його вага і міцність. В даний час вироби з міцних видів армованих пластмас зробили вагу гайковертов набагато меншим.

 

Форма виробу.

 

Відрізняються вироби і по самій формі (пряма, кутова, пістолетна). Якщо взяти інструмент в руки, то можна побачити, виріб якої форми підходить найкраще для роботи.

 

Додаткові елементи.

 

З елементів, на які також можна звернути увагу, є додаткові ручки. З ними робота стає більш комфортним та зручним. Гайковерти розрізняються за кількістю повітряних вводів, курків, і їх розташуванню. З корисного функціоналу можна згадати електронне регулювання швидкості, світлодіодне підсвічування, виготовлений з магніту держатель і патрон.

 

Підсумовуючи цю тему, давайте ще раз виділимо, що варто врахувати при виборі гайковерта?

 

  • Тип гайковерта (електричні, акумуляторні, гідравлічні, пневматичні);
  • Швидкість обертання;
  • Діаметр штуцера;
  • Наявність реверсу;
  • Наявність ударного механізму;
  • Матеріал корпусу;
  • Форма вироби (пряма, кутова, пістолетна);
  • Наявність додаткових елементів (кількість рукояток, спосіб регулювання швидкості, ключовий патрон, світлодіодне підсвічування, магнітний тримач).


На сайті in-green, є можливість підібрати інструмент, який би відповідав всім цим критеріям.