Кожна людина у якого є дача, або присадибну ділянку, знає наскільки важливо якісне добриво для отримання високого врожаю. Садовий компост, є саме тим самим високоякісним добривом, і в той же час безкоштовним. У даній статті ми розглянемо як виходить дане добриво, а також обладнання, яке допоможе приготувати якісний компост, а саме садовий компостер.

 

У нашій статті розглянемо таке обладнання як компостери, а також розглянемо процес компостування і засоби, які зможуть прискорити процес отримання даного виду добрив.

 

Отже компост являє собою органічне добриво, яке виходить в процесі розкладання різних органічних речовин під впливом діяльності різних мікроорганізмів. Головною особливістю і позитивною стороною даного виду добрива є те, що воно є абсолютно універсальним, натуральним, а також безкоштовним висококласним видом добрива.

 

Компостер REMAPLAN THERMOQUICK EXPRESS 600

 

Яке ж основне призначення компостера на дачній ділянці? Багато власників дачних ділянок, які не стикалися раніше з даним видом вироби, часто задаються цим питанням.

Отже, правильно влаштований садовий компостер є досить ефективним обладнанням для переробки садових і органічних відходів на добриво, а також що важливо, дозволяє позбутися від неприємних запахів і комах, які постійно перебувають поблизу компостній ями.

 

Далі розглянемо, як же влаштований садовий компостер. Дана конструкція, являє собою являє собою досить містку ємність, яка як правило має обсяг від 200 до 1000 літрів, яка безпосередньо залежить від потреб дачника, а також розміру ділянки. Оптимальним розміром ящика, як правило вважається від 2 до 4 кв.м. в підставі, а також в висоту близько метра. Ящики можуть виготовлятися з різних матеріалів, головною вимогою є лише те, щоб стінки утримували тепло, а знизу могла б випливати зайва вода, ну і конструкція компостера звичайно ж, повинна бути зручна у використанні.

 

Компостер ProsperPlast IKST 380

 

Як правило в продажу можна зустріти компостери різних пластикових конструкцій, які в своїй основі можуть представляти розбірні і нерозбірні конструкції. У будь-якому випадку, якщо ж ви на своїй ділянці вирішили влаштувати садовий компостер, тоді звичайно ж слід повністю відмовитися від риття компостних ям, і в свою чергу розглянути варіант придбання готового пластикового садового компостера. Причиною цього може бути те, що в першу чергу, в виритих компостерної ямах, часто накопичується досить велика кількість води, а також ускладнюється доступ повітря, і як наслідок цього, порушуються процеси гниття. А також крім цього, при використанні компостній ями, готовий компост дуже складно перемішувати, а також діставати на поверхню, особливо з нижніх шарів ями.

 

Купуючи компостер, необхідно звертати увагу на структура статі, найбільш добре тут підійде наявність гратчастого статі, в даному випадку повітря в компост буде додатково підсмоктуватиметься знизу, що в свою чергу послужить якнайшвидшому процесу компостування, а також поліпшить якість добрива.

 

Досить важливою умовою при установці садового компостера є правильний вибір місця установки. Місце встановлення повинно бути сухим, в той час як дренажні отвори компостера, повинні безперешкодно відводити вологу.

 

На закінчення можна відзначити основні переваги застосування пластикових компостерів, а саме; добрива виходять більш розсипчастими, що дозволяє їм бути більш зручними у використанні. Цьому в першу чергу сприяє ефективний повітрообмін всередині ємності, завдяки вентиляційних отворів, що дозволяє здійснювати контроль над рівнем вологості. Конструкція бункера, на відміну від саморобних компостерів, є більш герметичною, що дозволяє прискорити процес розкладання. Також одним з плюсів, є те, що компостери виготовляються з морозостійкого пластика, що дозволяє їх використовувати протягом усього року, а температура всередині ємності підтримується круглий рік природним шляхом, за рахунок гниття відходів всередині бункера, до того слід звернути увагу на ергономіку використання, конструкція в них є продуманою, що дозволяє досить легко наповнювати і діставати готові добрива. До того пластикові компостери мають досить естетичний вигляд, в більшості випадків вони забарвлюються в зелений колір, що дозволяє їм буквально злитися з рослинністю на ділянці.

 

Відносно вибору садового компостера, необхідно звернути увагу на такі критерії, такі як наприклад об'ємом моделі на 200 літрів підійдуть виключно для харчових відходів, тоді як якщо у вас є необхідність у виробництві компосту з скошеної трави і обрізаних гілок, це буде мало, тут необхідно вибирати моделі більшого обсягу. Так наприклад для садового ділянки від 4 соток, де органічних добрив досить багато, рекомендується вибирати моделі 800-1000 літрів. Також необхідно звернути увагу на розміри верхнього люка, тому що вам має бути зручно завантажувати відходи, а також можна розглянути моделі, в яких компост висипається сам через нижній отвір, а також досить цікавими моделями можуть вважатися, які в своїй конструкції мають бічні люки.

 

Якщо все ж ви не впевнені у виборі моделі, завжди можна звернутися за допомогою до консультанта магазину, який завжди допоможе вам зробити правильний вибір при покупці.