Кожна людина, що користується земельною ділянкою, хоче, щоб робота на ньому приносила задоволення, а не виснаження. Для цього створено величезну кількість винаходів, що полегшують працю, і найпоширеніше - це культиватор. Цей агрегат просто незамінний для таких цілей як: вскопка, посадка овочів, боронування, сіяння насіння, розпушування, видалення бур'янів.


Тільки непросте завдання стоїть в тому, щоб розібратися, як вибрати культиватор, відповідний для конкретної мети з різновидів моделей на ринку, яких просто колосальна кількість. Даний вид пристосування розділений на дві основні категорії: ручної, механічний.

 

Основні переваги ручного культиватора

 

Цей вид буде незамінним помічником в тих місцях, де механізована техніка просто не розвернеться. Якщо на ділянці є квіткова клумба або огороджена ділянка з насадженнями, які потребують частого догляду грунту - тоді ручне пристосування те, що треба для якісної і швидкої обробки. Культиватори ручного типу зазвичай класифікуються на три класи.

 

Перший. Розпушувачі - прилади, що мають в своїй конструкції зуби, які закріплені на ручці і виконують основне навантаження завдяки тому, що відточені і злегка закруглені. Цей пристрій відмінно розпушує землю навіть вкриту кіркою і утрамбовану. Ідеально підійде, щоб доглядати за невеликими грядками або клумбами з квітами.

Другий. Ротаційні. Конфігурація нагадує зірочки, диски. Даний ріжучий механізм, підчіплює грунт, піднімає її. При цьому під ніж потрапляють і бур'яни. Підходить тільки для грунту, яка не зовсім загрубілі, а скоріше м'яка.

Третій. Корнеудалітель. Особливість їх у тому, що вони мають довгі зуби, які здатні угвинчуватися в землю завдяки своїй спіралевидної конструкції і знищувати коріння бур'янів прямо на глибині. Це пристосування значно полегшить працю, пов'язану з прополкою.



Ручний культиватор Землероб Уніврсальний


Переваги механічного культиватора

 

Це пристрій ділиться на три класи в залежності від того який у них вага, а також потужність. Сюди входять легкі, середньої тяжкості і важкі. Але важко сказати який агрегат краще, а який гірше, у кожного є свої плюси і мінуси. Розглянемо цільове призначення кожного з них.

 

Перший. Легкі культиватори, які в основному працюють від електродвигуна. У даній моделі немає двигуна внутрішнього загоряння і тому він дуже легкий і мобільний у використанні. Не секрет, що жінки частіше працюють на городі, то ця річ просто створена для них. Подібне винахід важить від 9 до 15 кг. Це дозволяє без праці перенести його в будь-яке місце. Така техніка ідеально підійде для земельної ділянки, де пухкий ґрунт, але більшу глибину не подужає через свого малого ваги. Недолік же полягає в кабелі, який постійно плутається під ногами і при неуважності може потрапити під фрезу. Також незручно працювати далеко від будинку, так як в цьому випадку необхідний додатковий кабель.

 


Культиватор КЕНТАВР КЕ -1400

 

Другий. Середньої тяжкості. В цьому класі вага агрегатів становить 15 - 35 кг. Їх потужність досягає 3-4 к.с. а це дозволяє обробляти від 10 до 30 соток. Варіанти такого класу в основному - бензинові. Так як їх вага більша, вони здатні більш глибоко орати, і їм не страшна втоптана земля. Однак в управлінні вони набагато складніше, ніж, перший варіант. Тому використовують частіше люди сильної статі.

 

Культиватор Forte HSD1G-25

 

Третій. Важкі культиватори. Цей клас функціонує виключно на бензиновому паливі. Їх вага починається від 35 до 60 кг, а потужність досягає близько (6 к.с.). Розглянутий апарат здатний обробляти досить велику площу (близько 30-50 соток). Електричним і бензиновим малопотужним апаратів таку площу просто не осилити. Цей потужний агрегат з легкістю глибоко перекапает грунт, тому він добре підходить для регулярної оранки земельної ділянки. Також він прекрасно підходить для того, щоб робити широкі борозни. Такі моделі з легкістю викорчовують пирій, осот та інші бур'яни, що допомагає піклуватися про кожного саду. Але врахуйте, що між деревами в саду має бути достатня відстань в зв'язку з чималими габаритами пристрою. На вузьких грядках з цією технікою дуже незручно працювати.

 


Культиватор FORTE HSD1G-80B


Який культиватор вибрати?

 

Який культиватор вибрати з асортименту in-green? Порадимо звернути увагу на деякі аспекти технічних характеристик.

 

1). Вага моделі. Якщо використовувати буде жінка то це дуже важливий момент, тому як більш важкі моделі складні в управлінні, можуть застрявати в землі або буксувати. Зазвичай це легкі електричні варіанти.

2). Двигун. Ті моделі, які працюють на електроприводі, більш економні і легкі в обслуговуванні, тому що не вимагають регулярного поповнення паливом і маслом. Однак такий мотор залежить від джерела живлення, а також володіти великою потужністю. Тому в професійному використанні краще підійдуть бензинові або дизельні двигуни. Такі варіанти більш потужні, а це впливає на витривалість і якісну вскопка.

3). Площа і грунт поверхні. Якщо необхідно обробляти невелику ділянку (приблизно до 10 соток), грунт якого досить м'яка (сад, клумба, город), то підійду варіанти з легкого, а також середнього класу.

4). Ціль використання. Культиватори відрізняються один від одного за двома критеріями: глибина і ширина колії. Виконувати прості завдання підійдуть легкі моделі. Однак регулярно саджаючи сільськогосподарські культури, а також в їх подальшому догляді, не обійтися без важкої професійної техніки.

 

Перед тим, як придбати якусь модель звертайте увагу, що йде в комплекті з цією моделлю. Але врахуйте: чим простіше і дешевше обраний агрегат, значить, менше функцій він здатний виконати. Наприклад, така насадка як «картоплекопач» знаходиться лише в класі важкої техніки, тому як тільки вона здатна на значну глибину. Інший важливий момент: ширина фрези. Від того наскільки потужний апарат залежить наскільки широким буде захоплення оброблюваної землі.

 

Вибір мотокультиватора досить непросте завдання. Запрошуємо відвідати інтернет магазин in-green, в якому представлений широкий вибір техніки на будь-який смак. На сторінці сайту можна побачити детальну характеристику до кожного з варіантів незалежно: ви любитель городник або професійний фермер.