Буває потрібно вирівняти десятки квадратних метрів підлоги, зняти кілограми фарби зі стін, зачистити металеву поверхню. А буває необхідно обробити і малі деталі, наприклад відшліфувати круглі перила. У всіх цих випадках найефективнішим рішенням стане стрічкова шліфувальна машина.

 

Стрічкові шліфувальні машини

 

Сфера застосування.


Стрічкова шліфувальна машина - це механізований інструмент, призначений для чорнової, основний і фінішної обробки робочої поверхні.

 

Продуктивність цього інструменту разюча, багато майстрів з успіхом використовують його замість електрорубанка. Шліфмашинка змогу порівняти різні обробить «кошлату» дошку, зробивши гладку й рівну площину. Єдине що потрібно, це провести шліфовку за декілька заходів, починаючи з найбільшої, до більш дрібної. Шліфувати найкраще уздовж волокон.

 

Стрічкова шліфувальна машина Ryobi EBS800V

 

Принцип роботи.


Принцип роботи будь-якої стрічкової шліфувальної машини однаковий. Двигун через ремінну передачу приводить в рух абразивную стрічку, натягнуту на ролики. Абразивний матеріал набагато міцніше на стирання, ніж оброблювана поверхня. За рахунок цього і досягається потрібний ефект. Завдяки плоскій підошві, по якій ковзає стрічка, здійснюється рівномірний притиск інструменту до заготівлі. За рахунок цього досягається контакт з поверхнею великої площі. Ця машина залишає після себе гладку спустошену поверхню, на якій не залишається навіть пилу. Завдяки вбудованому вентилятору, який засмоктує весь утворився сміття через зазор між корпусом і заднім роликом, за рахунок цього пил осідає в спеціальному мішку. Всі ці особливості роблять цей пристрій незамінним при обробці великих площ.

 

Стрічкова шліфувальна машина Makita 9403

 

Правила роботи.
                                                                                                                                                                                                                                       

1. Не можна чинити сильний тиск для шліфування горизонтальних поверхонь.

2. Небажано зупинятися на одному місці, в іншому випадку, поверхня вийти нерівній і зі сходами.

3. Для зняття товстого шару матеріалу необхідно встановлювати стрічку з грубозернистим абразивом.

                                                

Такий інструмент не зовсім зручний для обробки дрібних деталей. Але якщо перевернути машину і закріпити її на верстаті, то можливо обробляти будь-які деталі навіть найдрібніші.

 

Стрічкова шліфувальна машина Metabo BAE 75

 

Запобіжні заходи.

                                                                                                                                         
Працюючи з цим інструментом необхідно дотримуватись заходів безпеки, так як невміле поводження з швидко обертається шліфувальною стрічкою може привести до травми.

1. Необхідно працювати в спеціальному одязі.

2. На руках повинні бути щільні рукавиці.

3. Так як стрічкові шліфувальні машини досить гучні, необхідно одягати навушники або користуватися беруші.

4. Для того щоб захистити свої очі будуть потрібні окуляри або захисний щиток.

Стрічкова шліфувальна машина Ryobi EBS1310VFHG

 

Вибір шліфувальної машини.
                                                                                                        

1. Для яких цілей буде служити.

 

Перш ніж купувати стрічкову шліфувальну машину, необхідно визначитися, для якої мети вона потрібна, які види робіт хочете виконати і їх обсяг. Від цього буде залежати і модель інструменту.

 

2. Ширина підошви і абразивний матеріал.

 

При виборі інструмента необхідно звернути увагу на витратні матеріали. Це шліфувальна стрічка на тканинній основі. Покрита вона абразивним матеріалом - електрокорунду. Чим ширше стрічка, тим вище буде швидкість обробки поверхні.

 

В процесі роботи стрічка може витягуватися. Через що іноді потрібно центрування, яке проводиться спеціальним гвинтом з боку переднього ролика. Центрування обов'язково після заміни стрічки. Подальшу настройку роблять у міру необхідності. На деяких моделях присутній автоматична система центрування стрічки.

 

3. Типи стрічки.                       

                                           

Не залежно від зернистості, стрічки діляться на 3 типи:

по металу;
по дереву;
універсальна (метал + дерево).

На даний момент великим попитом частіше користуються «універсальна» шліфувальна стрічка.

 

4. Регулювання швидкості.

 

Дуже важлива наявність регулювання швидкості стрічки. Ця функція допомагає бути машині універсальної. Вона дає вибрати режим роботи в залежності від характеру роботи, а також властивостей оброблюваного матеріалу. Наприклад, щоб відшліфувати пластик, потрібна невелика швидкість, в той час як деревина вимагає більш великих обертів.

 

5. Потужність інструменту.

 

Більш висока потужність двигуна шліфувальної машини дає можливість працювати довше і ефективніше, плюс у таких інструментів ресурс більше, ніж у машин з меншою потужністю при виконанні однакових завдань.

 

6. Функціонал.

 

Наявність функції «плавний пуск», дозволить плавно увійти в роботу, а також знизити навантаження на мережу. Функція підтримування постійних оборотів під навантаженням, дозволить по всій довжині заготовки виконати якісну роботу з однаковим результатом, так як машина буде підтримувати одні і ті ж обороти, не залежно від вашого зусилля.

 

7. Вага інструменту.

 

Вага шліфувальної машини є теж важливим фактором. Адже чим легше інструмент, тим зручніше буде працювати з ним.

Стрічкова шліфувальна машина Makita 9032

Чи варто купувати цей інструмент?


При роботі з деревиною стрічкова шліфувальна машина здатна знімати матеріал так само швидко, як і рубанок. Але на відміну від останнього, не боїться зустрічі з цвяхами, шурупами або іншими сторонніми предметами. Така властивість стає особливо важливим, коли справа доходить до обробки готових виробів, часто мають виступаючий металевий елементи.

 

Перед тим як придбати настільки корисний інструмент, потрібно визначиться в яких роботах він найчастіше буде задіяний. Виходячи з цього можна вибрати або побутової або професійний інструмент, який може відрізнятися шириною підошви, потужністю електродвигуна, вагою, а також ціною. На сайті in-green, є можливість порівняти кілька моделей відразу, що дозволить зробити вибір, який відповідав би запитам і відповідав вимогам до ціни і якості.