Коли поверхня ідеально гладка і блищить, це справляє приємне враження і радує око. Поліруючи меблі або кузов свого улюбленого автомобіля і потім бачачи ефект і захоплені відгуки, нам хочеться підтримувати наші речі в такому стані. Для механізації праці використовують полірувальну машинку. Такий пристрій може бути використано для різних цілей. Їм можна відполірувати до блиску своє авто, прибрати дрібні дефекти на стеклах, привести в сяйво свої меблі, а також різні вироби з металу, граніту, паркету і декоративного каменю. Механічна полірувальна машинка прискорює роботу, робить її більш якісною і допомагає вивільнити час.

 

Полірувальні машини

 

Принцип роботи полірувальних машин.


Полірувальні машини бувають декількох типів: кругові і ексцентрикові. У чому ж їх відмінності і переваги? Ексцентрикові машини, на відміну від кругових, крім самого обертання валу навколо своєї осі, можуть зміщуватися. Тому в останні роки стали популярні моделі класу BigFoot (велика рука), які на відміну від звичайних машинок, можуть здійснювати обертально орбітальні руху. За рахунок цього площа і якість полірування поверхні значно збільшуються, а саме покриття, з яким працюють, не перегрівається.

 

Полірувальна машина Hyundai G 1500


Види полірувальних машин.


Полірувальні машини можна розділити на кілька видів. Одні з них називають пневматичними. Іншими і найбільш поширеними, є машини, які працюють від звичайної електромережі. Є й такі, які працюють від акумуляторів і можуть виручити в важкодоступних місцях. У кожного з цих видів є свої переваги. Найпоширенішими на даний момент є полірувальні машинки, які підключаються до звичайної розетки. Пневматичні працюють від компресора зі стисненим повітрям. А акумуляторні можуть впоратися із завданням в місцях, де немає електрики, однак вони менш потужні і більше підходять для невеликих робіт.

 

Полірувальна машина Eibenstock ESM 1310

 

На що слід звернути увагу, при виборі моделі інструменту?
 

При виборі моделі полировальной машини варто врахувати кілька факторів.

 

Вага інструменту.

 

Оптимальним вагою є машинки від 2,5 до 3 кілограм, оскільки конструкції з великою вагою ускладнюють роботу через свою тяжкості.

 

Полірувальна машина Интерскол ПМ-180/800

 

Діаметр насадки.

 

Ще одним важливим параметром є діаметр насадки. Чим більше діаметр, тим більше площа обробки полірованої поверхні. Одним з найвідоміших і використовуваних діаметрів є діаметр 180 міліметрів. Він не тільки практичний зважаючи на більший охоплення полірованої площі, а й з огляду на те, що швидкість виконання роботи, відповідно, збільшується.

 

Наявність регулювання обертів.

 

Варто обов'язково звернути увагу на параметр регулювання обертів машинки. Якщо така функція передбачена, її з користю можна використовувати для роботи з різними поверхнями і цілями, що допомагають досягти потрібного ефекту в різних ситуаціях.

Полировальная машина Milwaukee AP 12 E

 

Потужність.

 

Важливим критерієм при виборі інструменту є його здатність зберігати стабільну швидкість при обертанні, оскільки сила, з якою притискається інструмент до полірованої поверхні, може бути різною. Якщо обороти губляться, якість роботи буде гірше. Більш потужний інструмент в цьому відношенні виграє, оскільки навантаження на нього менше, а термін служби, зважаючи на відсутність перевантаження, збільшується. Крім того, інструмент буде працювати більш плавно і без ривків.

 

Комплектуючі.

 

Вибираючи полірувальну машину, зверніть також увагу на те, чи передбачена в конструкції вироби функція блокування шпинделя, що дає можливість комфортно змінювати насадки. Це насправді важливо, тому що на різних етапах шліфування можуть знадобитися насадки з різних матеріалів.

 

Способи кріплення насадок також відрізняються. Вони можуть кріпитися за допомогою шнурків, зав'язок або липучок. Тому потрібно визначити, що буде для вас простіше і практичніше.

 

На деяких моделях також встановлена ​​кнопка підтримки постійної роботи полировальной машини. Вона спрощує процес роботи, тому що завдяки їй, не потрібно постійно тримати кнопку включення.

 

У різних моделях встановлено різну кількість ручок. Прямі моделі можуть мати одну або кілька рукояток, а на деяких з них передбачена можливість установки додаткової ручки. Є також машинки з кутовий формою конструкції. Щоб визначити, яка з них найбільш підходяща, найкраще взяти її в руки, включити і уявити собі місце, де ви будете працювати з цим інструментом.

 

Запобіжні заходи.

 

З додаткових функцій варто сказати про те, що існують моделі, в яких встановлено захист щіток і проводки апарату від перегріву. У певних моделях заміна щіток більш комфортна, тому що вони знаходяться в окремому, легко доступному відсіку. Безпека пристрою дає і встановлений на ньому кожух, який в разі падіння інструменту захистить його.

 

Полірувальна машина Metabo PE 12-175 SET

 

Відносно внутрішнього устрою кожної окремої моделі, уточнюйте при покупці.

 

При виборі полірувальних машинок більшість набувають професійні моделі, оскільки побутовими не завжди можна досягти бажаного ефекту і результату. Тому якщо вам потрібна велика потужність або самим інструментом необхідно постійно користуватися, то найкраще придбати більш професійне обладнання.

 

Отже, на що ж варто звернути увагу, коли ви вирішили придбати полірувальну машинку?

 

• Потужність;

• Вага;

• Діаметр насадки;

• Регулювання швидкості обертів;

• Стабільність швидкості обертання при навантаженні;

• Спосіб обертання (звичайний або з допомогою ексцентрика);

• Якість захисту (від перегріву, падінь, холостого ходу);

• Зручність роботи (кількість рукояток, наявність акумулятора, шпиндель блокування, спосіб зміни насадок, кнопка безперервної роботи).

 

Що варто врахувати при роботі?


Крім самих параметрів окремих моделей полірувальних машин, для досягнення найкращого результату потрібно знати, який матеріал насадок і вид пасти необхідно використовувати на даному етапі. При початковій полірування застосовують поролонові насадки, а на завершальному використовують тонкі пасти і матеріали з вовни.

 

Оскільки при поліруванні використовуються різні засоби і матеріали, важливо передбачити всі необхідні способи захисту. Тому краще використовувати респіратор і захисні окуляри.