Розширювальні баки та гідроакумулятори. Для початку розглянемо, що ж являє собою дане обладнання основні відмінні риси, сфери застосування, а також технічні характеристики.

Почнемо з розгляду розширювальних баків. Дані пристрої використовуються в індивідуальних системах опалення закритого типу. Основне призначення даної ємності, зменшення тиску в системі опалення, яке відбувається в процесі нагрівання води.

Розширювальний бак SPRUT VT5

 

У даній статті ми будемо розглядати баки закритого типу. Баки закритого типу можуть містити в своїй структурі мембрану. Мембрани за типом діафрагми, переважно застосовується в баках невеликих обсягів, або мембрани у вигляді балона, дана форма мембрани, застосовується в баках великих обсягів. Завдяки тому, що мембрана є еластичною, при попаданні теплоносія в розширювальний бак, повітряна камера, яка утворюється між корпусом бака і мембраною, зменшується в обсягах, а отже і тиск в ній збільшується, дозволяє скорегувати високий тиск в системі і в процесі охолодження відбувається зворотний процес. Також можна помітити, що більшість виробників фарбують розширювальні баки в червоний колір, але також існують аналогічні ємності, пофарбовані в синій колір, призначені для систем гарячого водопостачання. Основною відмінністю є те, що у них менше довговічні мембрани, але в свою чергу їх можна використовувати для питної води.

 

З основних плюсів розширювальних баків, треба відзначити відсутність контакту теплоносія з повітрям, завдяки чому він не випаровується. Ємності такого виду можна встановлювати в будь-якому зручному місці, а також вагомою перевагою є те, що вони здатні працювати з досить високим тиском в системі. Також треба пам'ятати, що якщо розширювальний бак буде використовуватися в однотрубної системі опалення, то його необхідно розміщувати в найвищій точці. У тому випадку якщо в системі є циркуляційний насос, для примусової циркуляції води, така yoмскость може бути розміщена в будь-якому зручному місці.

Розширювальний бак Aquatica FT6

 

Після всього перерахованого вище, можна переходити до підбору необхідного обсягу розширювального бака для системи опалення. Для це існує кілька варіантів, перший скористатися послугами онлайн-калькулятора, який нескладно знайти в мережі інтернет, або самостійно за допомогою нескладної формули:

ОВ х ВК х (ДК + 1) / ДК - ДБ, де ОВ - показник збільшення обсягу води при нагріванні; ВК - кількість води в контурі; ДК - максимальний тиск, на яке розрахований контур і котел (зазвичай вказується в інструкції котла); ДБ - тиск в повітряній камері розширювального резервуара (також вказується в технічних характеристиках вироби).

 

Тепер перейдемо до гідроакумулятор для систем водопостачання. Гідроакумулятори використовуються для водопостачання в комунальній і побутовій сфері в парі зі свердловинним насосом або складова насосної станції. Основним призначенням гідроаакумулятора, є стабілізація і компенсація тиску, для запобігання гідроударів, а також забезпечення оптимальної циклічності включення і виключення насосного обладнання, яке буде використовуватися. В цілому конструкція гідроакумулятора, схожа з конструкцією розширювальних баків для систем опалення закритого типу. Дана конструкція являє собою металевий бак, всередину якого поміщена мембрана і закріплюється вона на металевому фланці з боку паркану вода, але також вона може додатково закріплюватися з протилежного боку паркану і вона як би розтягується в баку.

Гидроаккумулятор НАСОСИ ПЛЮС ОБЛАДНАННЯ НT 50

 

Принцип роботи гідроакумулятора наступний, між мембраною і баком є ​​проміжок, в який через золотник закачується повітря, включена насосна станція закачує в нього воду і по досягненню необхідного тиску, насос відключається. У міру використання води з бака, тиск падає, замкнуться контакти на реле тиску насосної станції і насос знову включиться.

Гидроаккумулятор НАСОСИ ПЛЮС ОБЛАДНАННЯ HT 50SS

 

Гідроакумулятори зустрічаються в двох виконаннях, горизонтальному і вертикальному, в залежності від потреби установки. У горизонтальному виконанні, є майданчик, яка служить для розміщення насоса. Обсяг випущених гідроакумулятор може варіюватися від 24 до 500 літрів в залежності від потреб та характеристик застосовуваного насоса.

 

Гидроаккумулятор SPERONI AV 80

 

І на закінчення хотілося б приділити трохи уваги матеріалами з яких виготовляються мембрани, що застосовуються в гідроакумулятори. У більшості випадків використовуються мембрани EDPM і Butyl.

 

Butyl - являє собою синтетичну бутиловий гуму. Даний тип матеріалу придатний для використання питної води, з діапазоном робочої температури рідини від -10 ° до + 99 ° С, і що володіє такими властивостями, як зносостійкість і несприйнятливість до бактерій, а також мембрана є довговічною з точки зору водонепроникності.

 

EDPM - являє собою синтетичну етилен-пропіленову гуму, вона також придатна для використання питної води і працює в таких же температурних режим, але має меншу еластичністю і довговічністю з точки зору водонепроникності.