Як правильно вибрати снігоприбирач? На цей, а також інші питання спробуємо відповісти в даній статті.

 

Отже, почнемо з визначення що вдає із себе дана техніка і який принцип роботи даного пристрою. Пристрій снігоприбирача досить просте, в результаті обертання шнека, ківш снігоприбирача наповнюється снігом, який викидається через поворотний розтруб на відстань в декілька метрів. У продажу зустрічаються шнекові снігоприбиральні машини з електричними і бензиновими двигунами.

 

Снігоприбирачі

 

Почнемо з електричної снігоприбиральної техніки. Дані снегоуборщики мають в своїй конструкції електричний двигун, який працює від стандартної домашньої мережі 220 В., і хоча він і має двигун меншої потужності ніж у бензинових снігоприбирачів, у нього також є ряд переваг. Основними достоїнствами виступає невисока ціна даного агрегату, він має невисокий вага, невеликі габарити, що дозволяє легко їм управляти і транспортувати в багажнику автомобіля, а також можна підкреслити з достоїнств невисокий рівень шуму при роботі з цим пристроєм.

 

Снігоприбиральник FORTE ST -1600

 

З слабких сторін можна виділити те, що дані пристрої несамохідні, і пересувати в процесі роботи його доведеться вручну. Також ще з мінусів можна відзначити, що через необхідність заживлення від електромережі, не завжди є можливість очистити від снігу велику територію, тому що в даному випадку може знадобитися подовжувач досить значних розмірів, що не завжди зручно при експлуатації, а також якщо снігові замети будуть великих розмірів, то через невеликої потужності двигуна снегоуборщик може просто не впоратися з ними.

 

Також електричні снегоуборщики можна розділити в свою чергу на два типи: Електролопата і повноцінні снігоприбиральні машини.

 

Електролопата призначаються для чищення доріжок і невеликих засніжених ділянкою з глибиною сніжного покриву 20 см, і по своїй конструктивній особливості, вони відкидають сніг тільки вперед, і мають невелику ширину захвату, що і є головною відмінною рисою від повноцінного електричного снігоприбирача.

 

 

Снігоприбиральник TEXAS SNOW BUSTER ST 1300

 

І переходячи до вибору електричної снігоприбиральної машини, крім потужності електричного двигуна, також необхідно звертати на матеріал з якого сам шнек агрегату, наприклад якщо шнек металевий, він краще буде справлятися з невеликою крижаною кіркою і жорстким снігом, але в свою чергу він більше страждає при попаданні крупного каменя, іноді його можна випрямити або якщо немає такої можливості він змінюється на новий. Прогумований шнек більше підійде в тих випадках, коли на очищається території є плитка, в даному випадку він не залишає пошкоджень на даних декоративних елементах, правда сам снегоуборщик з таким шнеком менш ефективний при роботі з твердим снігом і коли вже є невелика крижана кірка.

 

Далі розглянемо більш складні види снігоприбиральних машин з бензиновими двигунами.

 

Дані машини мають досить високу потужність, яка становить від 5 до 15 кінських сил і здатні справлятися з досить великими територіями і сніговими замётамі. Бензинові снегоуборщики можуть оснащуватися двотактними і чотиритактними двигунами. Чотиритактні двигуна на Снігоприбиральник найбільш поширені, так як мають високу надійність, невибагливістю в обслуговуванні.

 

 

Снігоприбиральник PATRIOT PS 731

 

У свою чергу бензинові снігоприбиральні машини поділяються на самохідні і несамохідні. Несамохідні снегоуборщики володіють як правило вагою районі 45 кг, що дозволяло б без особливих зусиль управляти цією технікою, і потужність зазвичай у них становить до 5 к.с., отже прибирання високого або обмерзшого снігу даним типом снігоприбирача може бути утруднена. У той же час снігоприбиральна з вагою більше 50 кг., Оснащується більш потужними двигунами і має самохідну систему і розширені функції, що дозволяє їм справлятися з досить великими обсягами робіт і при цьому заощадити фізичні сили. Також на бензинових двигунах даного обладнання буває ручна система запуску або електростартер, який значно збільшить комфорт під час запуску двигуна.

 

 

Снігоприбиральник HONDA HS550 EA

 

Також при виборі бензинового снігоприбирача, важливу роль буде грати розмір ковша, який впливає на ширину і висоту замету, який може прибрати снегоуборщик за один прохід. В середньому розміри в залежності від моделі коливається від 55 до 115 см по ширині і по висоті від 25 до 76 см, якщо взяти для порівняння, то в електричних моделях цей показник становить по ширині 26-60 см і по висоті від 12 до 30 см.

 

Практично всі моделі самохідних снігоприбирачів оснащені механічною коробкою передач, що дозволити забезпечити оптимальну швидкість у процесі роботи, а також знизити навантаження на редуктор даного вироби при роботі з кучугурами різної висоти.

 

Також варто приділити особливу увагу найбільш потужним версіями снігоприбиральних машин, які пересуваються на гусеничному ходу, що дозволяє їм мати більш високою прохідністю в подоланні перешкод, на відміну від моделей на колесах, де прохідність буде залежати від розміру шин і конфігурації протектора.

 

 

Снігоприбиральник MTD ME 66 T

 

На закінчення можна підсумувати, що вибираючи снегоуборщик необхідно визначитися з обсягами робіт, які буде виконувати снігоприбиральна машина, як часто доведеться його транспортувати, ціновий діапазон вироби, а також фірма виробник.