Рано чи пізно ми можемо зіткнутися з ситуацією, коли необхідно виконати ремонт в своєму будинку, зробивши це своїми руками. А можливо і зовсім захочемо займатися будівельними роботами більш професійно, заробляючи цим на життя. Так чи інакше, більшість будівельних робіт пов'язані з виготовленням та застосуванням різних сумішей, без яких просто не обійтися. Наприклад для того щоб покласти плитку необхідний клей, для кладки цегли - розчин, для закладення швів гіпсокартону - шпаклівка і т.д. Але питання в наступному, який найкраще будівельний міксер підійде для цих або інших видів розчинів, призначених для ремонту? Звичайно, деякі можуть вирішити, що робота буде виконуватися поступово і можна замішувати суміш порційно, використовую при цьому всього лише шпатель або ківш. Проте не варто помилятися. Ні що так не замісить необхідний нам розчин, як будівельний міксер. В іншому випадку, використовуючи для цього руки і шпатель, ми звичайно отримаємо розмішану суміш, але з великою кількістю грудок, які ніяк не посприяють якості роботи, а навпаки лише погіршать її. Тим більше якщо ремонт великий, то вже на п'ятому відрі замісу, будуть жалю про те, що ні був придбаний даний інструмент. Нижче наводяться різновиди будівельних міксерів, їх характеристики і деякі особливості, які суттєво можуть вплинути на комфорт в роботі.

 

Будівельні міксери

 

Типи міксерів та їх застосування.
 

Хоча деякі ухитряються і використовують всілякий інструмент для перемішування сумішей, наприклад перфоратор, малооборотістую дриль або навіть шуруповерт, все ж правильно і краще за все використовувати міксер, який призначений саме для цих цілей. В іншому випадку, робочий процес не дасть бажаного результату, а інструмент, який використовується не за призначенням, може прийти в непридатність. Як правило, застосовуються два види міксерів: вузькоспеціалізований і дриль міксер. По суті, назва говорить сама за себе.

 

Вузькоспеціалізований міксер і його особливості.

 

Такий міксер використовується тільки для замішування різних будівельних сумішей і для інших робіт, таких як свердління, він не підійде. В основному його застосовують, коли необхідно замісити більш в'язкі і важкі інгредієнти, наприклад, розчин, короїд, гранульований шлак або навіть бетон.

 

Будівельний міксер Vitals-Master Professional Em 1612-2BR Twin Mixer

 

Як правило, він оснащений рукояткою у формі двох скоб, що з'єднуються один з одним. Така рукоять, дозволяє міцно тримати інструмент, а також захищає двигун від випадкових ударів при падінні. Такі моделі мають досить велику потужність, працюючи при цьому на маленьких оборотах, що дає можливість працювати з важкими сумішами. Ще варто відзначити, що віночок в таких моделях зазвичай довжиною не менше 600 мм, а це дозволяє не згинати сильно спину при його використанні, а також перемішувати необхідну суміш в глибоких ємностях. Однак варто пам'ятати, що він вузькоспеціалізований, а значить можна застосувати тільки для процесу замішування, але не як для свердління. Якщо в планах є займатися будівельними роботами постійно і професійно, то це варте придбання. Однак якщо міксер необхідний для нетривалого ремонту, то варто подумати про дрилі міксері.

 

Дриль міксер і його особливості.

 

Хоча цим інструментом можна зробити замішування різних будівельних сумішей, він також застосуємо і як дриль для свердління великих отворів.

 

Дриль-міксер FORTE DM 1155 VR

 

Якщо немає в планах, займатися будівельними роботами довго і професійно, то варто звернути увагу на дану модель. Вона легше, компактніше, і як говорилося вище, їй ще можна і свердлити. Тому для побутових потреб такий інструмент буде в самий раз, тим більше що він оснащений рукояткою пістолетного типу. Але не варто так вже покладатися на можливість виробляти за допомогою нього свердління. Дриль міксер теж має високу потужність і досить габаритна, хоча не так як вузькоспеціалізований міксер, тому довго і багато нею не посверлите - це не зовсім зручно. Тип патрона у цій моделі кулачковий, і деякими було помічено, що це не зовсім зручно. Злизуються згодом межі віночка і постійно потрібно підтягувати затиск.

 

На що варто звернути увагу при виборі інструменту?


Не залежно від того, який тип міксер сподобався (вузькоспеціалізований або дриль міксер), варто врахувати ряд факторів, які можуть вплинути на зручності в роботі.

 

Потужність. Чому варто звернути уваги на цей показник? Якщо необхідно працювати в основному з важкими і в'язкими сумішами, такими як бетон, короїд, або гранульований шлак, то потужність двигуна повинна бути не менше 1000 Вт. Інакше, інструмент буде швидко нагріватися, працюючи при цьому на знос.

 

Крутний момент і регулювання швидкості обертів. Чому варто звернути уваги на ці показники, тим більше в поєднанні? Добре коли на інструменті є функція регулювання швидкості обертів. Наприклад, на першій швидкості зменшується кількість обертів двигуна, але збільшується крутний момент, що дозволяє без зусиль працювати з в'язкими і важкими сумішами. А на другій швидкості, все відбувається навпаки. Це дозволяє перемішувати лаки, фарби, шпаклівки, тобто більш легкі суміші. Якщо ж функція перемикання швидкостей відсутня, звертайте увагу на показник крутного моменту, який виробники часом вказують, позначаючи буквами Нм. Також, перед замісом будь-якої суміші, наприклад, шпаклівки, зверніть уваги на рекомендації її приготування, які вказані на мішку. Буває, виробник суміші вказує, на яких оборотах слід здійснювати перемішування.

 

Вага. У гонитві за потужністю, не варто забувати і про вагу інструменту який може доходити до 6 кг. Пам'ятайте, чим потужніший інструмент, тим важче. А якщо будівництво це спосіб заробити на життя, а транспорту для його транспортування немає, то вага може стати істотною проблемою. Як би там не було, не варто забувати і про вагу.

 

Будівельний міксер Stanley SDR 1400

 

Спосіб кріплення віночка. Є кілька способів кріплення патрона. Затискної (кулачковий) за допомогою спеціального ключа, швидкозажимний для якого не потрібен ключ, а також різьбовій варіант кріплення. По кожному з варіантів кріплення думки у майстрів розходяться, так як у кожного є свої плюси і мінуси.

 

Максимальний діаметр насадки. Виробник даного інструменту, як правило, вказує, який максимальний діаметр насадки може бути використаний до даного міксери. Обмеження по діаметру насадки обумовлюється характеристиками інструменту. Це особливо варто врахувати, якщо в комплекті немає віночка або з часом потрібно провести його заміну. Пам'ятайте, віночки за своєю структурою відрізняються, виробляючи змішування інгредієнтів за різною технологією.

 

Що варто врахувати, працюючи будівельним міксером?


Якщо для замішування будівельних сумішей використовувати пластикове відро, а не металеве, це збільшить термін служби віночка. При роботі, варто стежити за кабелем, що б він випадково не потрапив в обертовий віночок, інакше це може привести до виривання його з корпусу інструменту. Замінити можна, але пам'ятайте, заміна кабелю на увазі розкручування корпусу, а це порушує умови гарантії, якщо вона ще діє. На сайті in-green скористайтеся допомогою онлайн консультанта, при виборі інструмента.