Якщо в планах є займатися зварювальним справою або було прийнято рішення підварити щось на своїй дачній ділянці, то, так чи інакше, постає питання про придбання зварювального апарату. Сьогодні на ринку представлені різні моделі зварювальних апаратів від різних виробників, одним з таких апаратів є інвертори. Як правильно вибрати інвертор для зварювання? На які характеристики варто звернути увагу? У чому його перевага поряд з іншими зварювальними апаратами? Нижче наводяться деякі рекомендації і поради з придбання інвертора для зварювання, а також його переваги і недоліки.

 

Інверторні зварювання (MMA)

 

Типи зварювальних інверторів


Перед тим як придбати інвертор, варто подумати над наступним: що ми будимо варити (яку сталь) і в якій кількості. Від цього залежить, який інвертор для зварювання підійде найбільше, адже є побутові моделі, професійні та промислові.

 

Побутові інвертори.

 

Інверторна зварювання Kende IN-265

 

Використовуються в побуті для дрібних робіт, зварювання невеликих конструкцій і вузлів.

 

Професійні.

 

Інверторна зварювання ARMATEH 9341

 

Застосовують в комерційних цілях, використовуються в автомайстерень і на невеликих підприємствах. Такі моделі здатні працювати більш тривалий час, ніж побутові.

 

Промислові.

 

Зварювальний інвертор JASIC TIG500P AC-DC (J1210)

 

Ними зварюють складні металоконструкції на великих підприємствах і цехах.

 

Застосовують в комерційних цілях, використовуються в автомайстерень і на невеликих підприємствах. Такі моделі здатні працювати більш тривалий час, ніж побутові.

 

У цій статті піде мова про инверторе зварювання ММА, які в основному застосовні для роботи з чорним металом. Хоча цим зварювальним інвертором, із застосуванням спеціальних електродів, і можна варити нержавіючу сталь, все ж краще придбати апарат, в якому є режим TIG (режим зварювання в інертному газі), яким незрівнянно легше працювати з цим тип стали, особливо якщо товщина його менше одного міліметра.

 

Характеристики інвертора зварювання


Мінімальний і максимальний зварювальний струм.

 

Для чого слід звернути увагу на ці показники? Справа в тому, що це дає нам зрозуміти, метал якої товщини можна варити, і який електрод необхідно при цьому використовувати. Показник струму вимірюється завжди в амперах.

 

Мінімальний зварювальний струм може бути від 5 до 90 ампер. Чим менше цей показник, тим тонше метал може варити апарат.

 

Максимальний зварювальний струм варіюється від 120 до 550 ампер. Чим більше зварювальний струм, тим товщі метал можна варити.

 

Для побутових потреб цілком підійде 160-180 А максимального струму, а на можливості щодо мінімального току, потрібно вже дивитися в залежності від того, чи належить працювати з тонким металом.

 

Тривалість включення.

 

Що це означає? Цей показник позначається на апараті символами «ПВ» і вказано в процентах. Він позначає, скільки часу можна працювати інвертором за певний цикл і скільки часу при цьому йому потрібно дати перепочити. Наприклад, якщо ПВ 60%, то за один цикл з 10 хвилин, зварювальний апарат може працювати тільки шість. Решту часу потрібно відвести на його охолодження. Але і то варто пам'ятати, що це поняття відносне і доречне в тому випадку, якщо робота проходить на максимальному зварювальному струмі, і використовуються електроди товщиною в 4-5мм. А якщо зварювальний апарат працює на 120 А, при цьому використовується електроди трійка, то ПВ складе 100%.

 

Інверторна зварювання INTERTOOL DT-4020

 

Захист від перепадів напруги.

 

Як правило, вона є у більш дорогих моделей, але все ж вона необхідна. Справа в тому, що не завжди напруги в мережі може бути стабільним, а якщо робота відбувається від генератора, то тут і зовсім про стабільність напруги не може бути й мови. Тому коли діапазон напруги для нормальної роботи інвертора варіюється в 20-25% (від норми), ну або хоча б в 10-15% в більш недорогих моделях, вже добре - це істотно продовжить термін служби апарату.

 

Ступінь захисту.

 

Тут варто врахувати як захист від перегріву, так і захист від пилу і дощу. Захист позначається символами IP, а наступні за цими символами цифри дають зрозуміти, який клас даного захисту. Так перший індекс говорить про ступінь захисту від попадання всередину корпусу твердих тіл (дріт, пальці, і т.п.), а другий про ступінь захисту від попадання рідини або вологи. Найчастіше клас захисту, на недорогих моделях, має значення IP21, де 2-ка говорить про те, що тверді тіла в діаметрі більше 12 мм і по довжині 80 мм не зможуть проникнути всередину корпусу і нашкодити механізму апарату. Друга цифра (в даному випадки одиниця), говорить про те, що краплі дощу падають вертикально на інвертор, не повинні завдати йому шкоди. А якщо друга цифра має більше значення, то значить, цей інвертор для зварювання не боїться навіть крапель дощу падають на нього під кутом в 15-60 градусів. Але не варто переплачувати за ступінь захисту від вологи, адже як тільки починається дощ, робота з електроінструментом, як правило, зупиняється. Робота зварювальним апаратом не виняток.

 

Вага апарату.

 

Одна з переваг інвертора для зварювання це його невелика вага і малі габарити в порівнянні з трансформаторами або випрямлячами. Але все ж не варто нехтувати цим моментом, так як іноді для зручної роботи доводиться вішати апарат собі на плечі, а якщо він буде занадто важкий, то спина буде швидко втомлюватися, особливо при роботі зварюванням тривалий час.

 

Напруга холостого ходу.

 

Простіше кажучи, це ток який виходить на електрод, після того як він пройшов всі стадії перетворення через інвертор. Цей показник впливає на безпеку роботи і на її комфорт. Тому, чим вище показник холостого ходу на виході, тим легше запалити зварювальну дугу, але варто пам'ятати, що при цьому рівень безпеки для людини знижується.

 

Додаткові функції.

 

В інверторах для зварювання є функції, що дозволяють управляти зварювальним струмом. Ці функції забезпечують комфорт в роботі і дозволяють навіть недосвідченим сварщикам зварювати метали якісно і правильно.

 

  • Функція Hot-Start (гарячий старт), суть цієї функції в тому, що вона полегшує початок роботи зі зварюванням, що відбувається завдяки збільшенню струму на старті, полегшуючи цим підпал дуги.
  • Функція Anti-Stick (анти-залипання), вона протилежна попередньої функції, так як її призначення знижувати зварювальний струм в тих випадках, коли електрод при дотику з металом починає залипати.
  • Функція Arc-Force (форсування дуги) автоматично збільшує зварювальну дугу на короткий час в тих випадках, коли занадто велика крапля металу, плавиться електрода, скорочуючи дугу, сприяє його залипання на металі.

Інверторна зварювання HITACHI W130A

 

Переваги та недоліки інвертора для зварювання


Переваги.

 

Вага. Один з істотних переваг, це порівняно невелика вага апарату, який в середньому близько 5 кг, а іноді доходить і до 10 кг. Така вага означає, що даний апарат легко транспортується і переноситься під час роботи.

Стабільність в роботі. Інвертор для зварювання, забезпечує стабільний зварювальний струм, не залежно від вхідної напруги.

Функціонал. Функції Hot Start, Anti-Stick, Arc Force дозволяють з легкістю виконувати зварювальні роботи навіть новачкові.

Економія. Споживана електроенергія менше ніж у інших типів агрегатів для зварювання. Наприклад, працюючи з електродом в 3 мм, споживана енергія не буде перевищувати 4 кВт.

Інверторна зварювання ПАТОН ВДИ-200P DC MMA / TIG

 

Широкий спектр можливостей. Мається на увазі, що є можливість виставити потрібне значення зварювального струму на виході, що дозволяє варити як найтонші метали, так і більш товсті. Сюди можна віднести і наявність режимів, що дозволяють здійснювати роботу з різними металами. Наприклад, режим ММА, застосуємо для роботи в основному з чорним металом; режим TIG - для роботи з нержавіючої сталлю, легованої, а також високолегованої; режим MIG / MAG - для роботи не тільки з легованої сталлю, а й з кольоровими металами.

 

Недоліки.

 

Ціна. Цей недолік багатьох відштовхує від придбання цього апарату, так як інвертор для зварювання дорожче трансформатора. Для деяких цей недолік не істотний, в порівняння з вище згаданими плюсами. Однак варто пам'ятати, що ремонт інвертора обійдеться дорожче.

 

Місце експлуатації та зберігання. Цей апарат боїться пилу і вологи, а значить, на будівельних майданчиках працювати їм тривалий час не бажано. Зважаючи на це слід регулярно проводити профілактику апарату і прочищати його від пилу. Зберігати його не бажано в сирих і холодних приміщеннях, так як накопичився конденсат всередині, може нашкодити електроніки. До недоліку експлуатації варто віднести і те, що інвертор погано, а то і зовсім припиняє працювати, при низьких температурах.

 

На чому зупиниться?

 

Отже, зварювальний апарат необхідний, залишається тепер зробити правильний вибір. Не залежно від того, необхідно придбати побутову або професійну модель зварювального інвертора, звертайте уваги на всі характеристики в сукупності, а не тільки на якусь одну. На сайті in-green надається широкий вибір інверторів, тому скористайтеся функцією сайту, що дозволяє порівняти кілька моделей одночасно.