У цій статті розглянемо досить поширене обладнання, а саме зварювальні напівавтомати. Даний вид зварювання знайшов своє застосування в різних сферах, таких як наприклад промисловість, будівельна сфера, автомобільна сфера, так як при роботі з цим пристроєм зварні шви мають досить глибоке проплавлення, а також не вимагають подальшої обробки. Також основною перевагою, є якість зварного шва, який характеризується високим ступенем пластичності і надійністю.

 

Розглянемо для початку що ж являє собою зварювальний напівавтомат. Дане обладнання є апарат для напівавтоматичного зварювання металів з механізованою подачею зварювального дроту, і в свою чергу основними складовими є блок живлення, блок управління, котушка для дроту, зварювальний пальник, зварювальні кабелю, а також можливість підключення газового балона.

 

Зварювальний напівавтомат INTERTOOL DT-4319

 

У продажу можна зустріти досить велику кількість напівавтоматів, які можна розділити на класифікації за способом захисту зварювальної ванни від окислювальних процесів. Тому поділяються вони в такий спосіб: напівавтоматичне зварювання під шаром флюсів, зварювання в середовищі захисного газу, а також напівавтоматична зварювання для робіт з порошковим дротом.

 

Внаслідок того, що флюсова дріт є досить недешевою, отже найбільш поширеними є напівавтомати, які призначені для роботи в середовищі захисного газу. Основною перевагою зварювання полуавтоматами із застосуванням захисного газу, є досить висока якість зварного шва.

 

 

Напівавтомат Atom I-180 MIG / MAG

 

Також напівавтомати в залежності від класу, поділяються на однокорпусні, а також на такі, які мають один і більше корпусів. В однокорпусних апаратах, механізм подачі дроту, джерело зварювального струму, а також система управління розміщуються в одному корпусі, в той час як другий вид зварювальних напівавтоматів, є більш складним, де механізм подачі з системою управління розташований в окремому блоці від джерела зварювального струму.

 

Також за способом підключення, можна розділити напівавтомати на ті, які здатні працювати від стандартної побутової мережі 220 В, і ті які здатні працювати від мережі 380 В. У даному випадку апарати, що працюють від мережі 220 В, є найбільш поширеними, так як відрізняються мобільністю і компактністю, що дуже важливо, коли роботи проводяться на виїзді. Мінусом є лише те, що мережа повинна відповідати потужності апарату, тому що в разі осідання напруги в мережі живлення, сильно знижує можливість підтримування стабільної зварювальної дуги, що в свою чергу, не кращим чином позначається на якості зварного шва. Тоді як апарати працюють від 380 В, мають більшу стабільність дуги при різних навантаженнях, що дозволяє досягати високих результатів в процесі роботи. З мінусів даного обладнання є як правило високий вага і досить великі габарити, а також те, що не завжди вдається живитися від мережі 380 В.

 

 

Напівавтомат TESLA MIG / MAG / MMA 350-V (380V)

 

Також напівавтомати можна розділити на інверторні і трансформаторні. Основною відмінністю є те, що інверторні напівавтомати зроблені на основі нових технологій, в результаті чого були досягнуті невисокий вага, а також невеликі габаритні розміри, звичайно і ціна у них буде вище ніж у трансформаторних аналогів, але в свою чергу в даних апаратах можна зустріти деякі додаткові функції, такі наприклад, знімний зварювальний рукав, функція анти залипання, плавний розпал. У свою чергу, трансформаторні зварювальні напівавтомати мають більш великі габарити і вище вага, і зазвичай не мають додаткових опцій.

 

 

Напівавтомат ПАТОН ПС-253.2 DC MIG / MAG

 

Також при виборі напівавтомата, необхідно звернути увагу на конструктивну особливість самого механізму, що подає, а саме на кількість роликів. Зазвичай даний механізм складається з однієї або двох пар роликів, один з яких є подає, а інший притискним. Механізми з однією парою роликів, є найпоширенішими і використовуються з рукава-пальниками, довжина яких не перевищує 3.5 метра, тоді як з рукавами довжиною більше 4 метрів, рекомендується використовувати механізм, що подає з двома парами роликів. Також у кожного напівавтомата передбачена можливість регулювання зварювального напруги, а також швидкість подачі дроту. Дані регулювання бувають ступінчастими і плавними. Найчастіше плавні регулювання найбільш часто зустрічаються в напівавтоматах інверторного типу, що в свою чергу покращує якість зварного шва в процесі роботи.

 

Підбивши підсумок всього вищеописаного, при виборі зварювального напівавтомата необхідно визначитися наскільки часто буде використовуватися дане обладнання, і виходячи з цього вибирати апарат побутового або професійного класу, наскільки часто буде транспортуватися, а також в якій мережі живлення буде використовуватися апарат в стандартній мережі 220 В або 380 В. також при покупці варто звернути увагу на наявність сервісного центру на дане устаткування, бренд виробник, а також в разі якщо виникають складнощі при виборі або ж додаткові питання, варто проконсультуватися у консультанта магазину.