У нашій статті ми розглянемо таке обладнання, як вібратор для бетону, без якого в наш час не обходиться жодне будівництво, так як ущільнення бетонної суміші є одним з найбільш важливих процесів при бетонуванні. Одним з основних інструментів для виконання даних видів робіт є вібратор, що дозволяє провести якісну запрессовку бетону. Основним принципом роботи даного обладнання є занурення робочої частини цього пристрою під час бетонну масу, і за допомогою передаються по радіусу коливань, створюється щільний склад бетону, виключається поява повітряних бульбашок усередині бетону, а отже і збільшується міцність бетонної заливки.

 

Основний принцип роботи вібраторів досить простий, і полягає в передачі в бетонну суміш коливань, які мають певну частоту, завдяки чому, бетонна суміш стає більш рухомий і текучої, за рахунок цього і відбувається сам процес ущільнення і витісняються бульбашки повітря, які потрапили в процесі заливки .

Вібратор для бетону КЕНТАВР ВБР-1502Е

Розглянемо, які бувають види вібраторів для бетону. Найбільш поширеними є глибинні вібратори, або як ще їх називають, заглибні. Конструкція даного апарату складається з таких складових, як привід, який являє собою найчастіше електричний або бензиновий двигун, до якого прикріплюється безпосередньо гнучкий вал і ексцентрикова булава, яка безпосередньо і занурюється в бетонний розчин.

 

Глибинні вібратори можна розділити на два види: ручні і переносні. Ручні глибинні вібратори являють собою апарати з довжиною вала з наконечником від метра до двох, з електричним двигуном невисокої потужності. Основним приимуществом даного обладнання, є їх невисока ціна, портативність, що дозволяє справлятися з роботою вручну. Однак якщо вам належить справитися з досить великим обсягом роботи, то дані апарати малоефективні, так потужність електродвигуна приводу в них, як правило не перевищує 1.3 кВт.

Вібратор для бетону AGP VR600

Наступним типом є, є переносний глибинний вібратор. В даному обладнанні довжина гнучкого валу з булавою, починається від 3 метрів, що дозволяє мотору-приводу стояти нерухомо. Дані типи вібраторів для бетону, ідеально підходять для ущільнення фундаментів приватних будинків, завдяки досить високої потужності двигуна-приводу, яка як правило починається від 2 кВт, щодо обладнання з електричними двигунами, а також досить довгому гнучкому валу, довжина якого може досягати 10 метрів, що є приимуществом перед ручним типом вібраторів і дозволяє охопити більш широкий радіус дії в процесі роботи.

Вібратор для бетону ENAR AVMU

Також глибинні вібратори можна класифікувати за типом двигуна. Тут виділяють моделі з електричним, бензиновим і пневматичним типом приводу. Найбільш поширеними є моделі з електричним типом двигуна, в силу своєї простоти в експлуатації і невибагливість в обслуговуванні. Електричний в цій техніці як правило працює від стандартної мережі 220 В, але також зустрічаються моделі з електродвигуном на 380 В, які як правило використовуються при будівництві промислових об'єктів, а також на великих будовах.

 

Також вибираючи вібратор для бетону, необхідно звернути увагу на таку характеристику, як частота коливань. Тут виділяються моделі низькочастотні, які ідеально підійдуть для роботи з крупнофракціоннимі сумішами, в які додано щебінь або гравій великих розмірів. Даний тип сумішей добре ущільнюється при частоті коливань 3500 коливань в хвилину.

Вібратор для бетону ТИТАН ПБВ5.5-50

Середньочастотні агрегати, видають від 3500 до 9000 коливань в хвилину, і дозволяють ідеально працювати з сумішами середньої фракції частинок, тоді як високочастотні працюють з амплітудою коливань від 10000 до 20000 коливань в хвилину, і застосовуються при роботі з дрібнозернистими складами бетону.

 

На закінчення можна відзначити на що необхідно звертати увагу при виборі даного типу обладнання. В першу чергу треба відразу визначитися в яких умовах буде експлуатуватися даний інструмент. Так наприклад, якщо на будівельному майданчику немає можливості підключення до електромережі, то тут можна звернути увагу вібратори з бензиновим типом двигуна, але якщо ж електромережу присутній, то тут цілком підійдуть моделі з електричним типом приводу. Також необхідно визначитися з довжиною гнучкого вала і наконечника. Найчастіше вібратори поставляються з гнучким валом від 3 до 6 метрів, то тут треба визначитися з виробничими роботами, які виконуватиме пристрій. Так наприклад для пристрою фундаменту для воріт або забору, цілком підійдуть моделі з довжиною вала 3 метри. Відносно наконечника вібробулави, то тут зустрічаються розміри 28, 38, 51 і 76 в діаметрі. Так наприклад при будівництві фундаментів застосовуватися наконечники діаметром 38, 51, 76 мм, тоді як якщо ви плануєте використовувати пристрій в важкодоступних місцях при будівництві монолітних споруд, то тут рекомендується використовувати булаву з діаметром 28 або 38 мм.

 

Також вибираючи глибинний вібратор, необхідно звернути увагу на наявність сервісного центру даного обладнання, а також можливість придбання в подальшому комплектуючих до даного виробу, таких як запасний гнучкий вал і булава. Також в разі виникнення додаткових питань при придбанні даного пристрою, можна звернутися до консультанта магазину, який допоможе вам зробити правильний вибір.